Děkujeme, neodcházejte :)

Pozor, tento příspěvek obsahuje důležité informace pro všechny autory i kritiky, věnujte mu prosím zvýšenou pozornost.

Soutěž skončila a jako její autor a administrátor v jedné osobě děkuji vám všem, autorům i kritikům. Těší mě především to, že se celkově odehrávala v nebývale slušném duchu.
360 autorů vložilo na 1300 soutěžních příspěvků, kritici napsali neuvěřitelných 10 tisíc komentářů. Soutěžní web dopsud navštívilo více než 85 tisíc unikátních návštěvníků a bylo zobrazeno více než 650 tisíc stránek.
A i když nevyhrajete úplně všichni, platí komentář jednoho z nejvýraznějších autorů této soutěže na zdejším blogu.

Cesta bola cieľ

Věřím proto, že i ti, kteří se nakonec neumístí, nebudou času stráveného s touto soutěží litovat. Věřím, že to pro většinu vás byla zábava, užitečně strávený čas a poučení současně.

Opět si dovolím ocitovat jednu ze soutěžících:

Neľutujem ani jednu sekundu. Som naozaj rada že niečo také sa zorganizovalo, a keď sa to tu skončí, bude mi to veľmi chýbať… Ostáva len dúfať že budú aj ďalšie ročníky.

Pro vás soutěž skončila, pro mě ještě nikoli. Čeká mě-nás těžký úkol, do konce března rozhodnout o vítězích, nejlepších příspěvcích a autorech. Věřte mi, že nejraději bych vás odměnil všechny, ale to by mi neprošlo :)

Všechny vás samozřejmě teď asi nejvíc zajímá, jak bude probíhat vyhodnocení. Sliboval jsem na závěr nějaká překvapení, tak tady jsou.
Rozhodnul jsem se, že vás do procesu hodnocení zapojím, protože nikdo nezná zdejší příspěvky, autory a kritiky tak dobře, jako vy.

U jednotlivých příspěvků nově přibyla identifikace soutěžících „uživatel domácí/profesi­onál“, jakož i možnost takového filtrování příspěvků v galerii.
žebříčku nejaktivnějších komentátorů můžete prokliknout na všechny jejich komentáře napříč autory, ať se vám co nejlépe hodnotí jejich přínos.
Po přihlášení najdete ve svém profilu několik nových polí pro nominace.

  1. Každého, kdo se zaregistroval jako autor, bych chtěl tímto požádat, ať v příslušném poli nominuje 5 kritiků, které považoval v soutěži za nejpřínosnější (na 1. místě nejlepšího atd.) A vystupoval-li současně i jako kritik, sám sebe samozřejmě nominovat nesmí.
  2. Každého, kdo vystupoval jako kritik a publikoval alespoň 1 komentář u cizího soutěžního příspěvku (současně mohl i publikovat jako autor), bych chtěl tímto požádat, ať v příslušných polích vložením odkazů nominuje
  1. 5 nejlepších příspěvků v kategorii uživatel domácí (na 1. místě nejlepší atd.)
  2. 5 nejlepších příspěvků v kategorii profesionál (na 1. místě nejlepší atd.)
  3. 5 autorů, jejichž nápady ho nejvíce oslovily, zde bez rozdílu kategorie a nezávisle na řemeslné kvalitě příspěvků (na 1. místě nejlepší atd.)

Kritici, kteří současně i publikovali, opět nesmí nominovat svá vlastní díla a sebe sama.

O vaše nominace prosím do neděle 21.3.2010, 24:00. Nezapomeňte si také při té příležitosti zkontrolovat a doplnit údaje ve svém profilu!
Máte také poslední šanci doplnit svůj statut (uživatel domácí/profesi­onál/kritik), v opačném případě nebude možné vás zařadit!

Hodně emocí proběhlo kolem způsobu, kterým vyhodnotíme kategorii Hlas lidu, kterou v pravidlech odbýváme záměrně poněkud „gumovým“ vysvětlením

Počet získaných hlasů spolu s jejich váhou určí pořadí příspěvku v divácké kategorii.

Pravidla – a podotýkám, že zcela záměrně a v souladu se záměry zadavatele vystavit značku co největšímu počtu očí – nevylučovala shánět pro své příspěvky hlasy kamarádů a známých, což si někteří účastníci vyložili jako pokyn ke spamování v sociálních sítích. Dají se ale bohužel jen velmi těžko rozlišit hlasy skutečných přátel od hlasů takto získaných. Nicměně i ti takto „zverbovaní“ na soutěžní web fyzicky přišli a dobré hodnocení tam zanechali, takže vylučovat za takové sociální inženýrství nikoho nelze.

Zpětně jsem zalitoval, že jsem kategorii Hlas lidu do soutěže vůbec zahrnul, vyskytlo se totiž i pár jednotlivců, kteří svou kreativitu místo na soutěžní příspěvky vrhli na konstrukci různých robotů, kteří pro ně hlasovali. Byli sice odhaleni a jejich příspěvky na rozdíl od předchozí skupiny nemají šanci na výhru, nicméně stejně tím celé divácké hlasování částečně zkreslili a zdiskreditovali. Někteří se totiž nestyděli nejen přidělovat robotem 5* sobě, ale „pro jistotu“ přidělovali i nízkou známku konkurentům.

Ze všech výše uvedených důvodů budiž algoritmus hodnocení v kategorii Hlas lidu následující:

hodnotící číslo příspěvku = součet (-a·x·u – b·y·u + c·0 + d·y·u + e·x·u), kde

a = hlas 1*
b = hlas 2*
c = hlas 3*
d = hlas 4*
e = hlas 5*

x = 2
y = 1

koeficient [u = 1] v případě hlasování nepřihlášeného návštěvníka a [u = 10] v případě přihlášeného

Čím vyšší je hodnotící číslo příspěvku, tím lépe.

Takový výpočet považuji za férový vůči vám, soutěžícím. Vašim hlasům totiž dává násobně větší váhu než hlasům anonymním. I tak však má dostatečně velké množství hlasů anonymních na celkové pořadí vliv a snaha o jejich získání určitě nebyla zbytečná.

Díky za pochopení, díky za účast, díky za výborné příspěvky a za většinově přátelského ducha, který zde panoval.

Michal Čížek

P. S. Zadavatel je s vámi a průběhem soutěže nadmíru spokojen, přemýšlíme tedy už o dalších kolech a nových soutěžních formátech. Stay tuned!

Naživo, včetně poděkování samotného generálního ředitele českého a slovenského zastoupení společnosti Fujitsu Technology Solutions Tomáše Rutrleho, můžete vyslechnout toto poděkování i ve formě videopříspěvku na titulní straně tohoto webu.

Komentáře RSS

Komentáře jsou uzavřeny.