Výsledky kvízu

Děkuji všem zúčastněným za vyplnění kvízu :-) Vedli jste si docela dobře ;-)

U otázky č. 1 bylo správně c. S výrobou obuvi podle mých informací Fujitsu nic společného nemá. Naopak s mobilní počítačovou laboratoří pro handicapované děti ano. Fujitsu věnovalo projektu Springboard to Life (odrazový můstek do života) deset přenosných počítačů Amilo Pro. A ohledně superpočítače- po spuštění v roce 2010 se stane nejrychlejším PC v Japonsku. Sama však nevím, jestli už to bylo spuštěno, či se to teprve chystá.

Otázka č. 2 byla snad úplně nejjednoduší. Slogan samozřejmě v překladu znamená: ,,Možnosti jsou nekonečné". Správná odpověd byla b.

Otázka č. 3 Firma působí v 25 zemích Evropy, středního Východu a Afriky. Správně je c.

Otázka č. 4 Skutečně existuje výrobek, se kterým můžete bez problémů sledovat televizi i v hloubce tří metrů. Fujitsu F706i. Nevěříte? Správná odpověď je tedy a.

Otázka č. 5 Vynález lithium-iontové elektrody vážně existuje. Díky té lze nabít/vybít baterii během 10s. Pro srovnání: nejlepší baterie se dnes dokáží nabít/vybít za minutu a půl. Jiné až za několik hodin. Jeden litr baterie bude založený na materiálu, který má dodat dostatek energie pro asi např. dvacet vysavačů. Správně bylo b.

Otázka č. 6 Uhlíkové štítky označují kolik oxidu UHLIČITÉHO(nikoli uhlí :-D) se spotřebovalo při výrobě, distribuci a kolik se ho spotřebuje během svého budoucího provozu. Jak máme dnes na potravinách napsány bílkoviny apod., možná se v budoucnu dočkáme právě uhlíkových štítků. Správně bylo b.

Komentáře RSS

Komentáře jsou uzavřeny.